Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Drodzy Rodzice. Nie ma dziś nastolatka, który nie korzysta z Internetu. Coraz młodsze dzieci mają do dyspozycji swój tablet lub telefon. Moc urządzeń z ekranami jest tak wielka, że potrafimy zatracić się na długo i ponosimy tego skutki np. negatywny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka oraz na relacje w rodzinie. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę w ramach prowadzonych działań profilaktycznych rozpoczęła kampanię „ Zadbaj o dziecięcy mózg”, której celem jest uwrażliwienie rodziców na potrzebę zachowania równowagi w korzystaniu urządzeń ekranowych. Fundacja zachęca rodziców, aby wspólnie z dziećmi zadbali o stworzenie zestawu zasad korzystania z urządzeń ekranowych w domu. Domowe Zasady Ekranowe to zbiór reguł dotyczących sposobów korzystania z urządzeń ekranowych, mają one dotyczyć wszystkich domowników.


Na potrzeby kampanii powstał film przedstawiający historię dziecięcego mózgu, który niepostrzeżenie wchodzi w fascynującą relację z ekranami, która z czasem okazuje się szkodliwa.


Poniżej znajduje się link do filmu oraz domowe zasady ekranowe zaczerpnięte ze strony Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zachęcam do stworzenia własnych zasad wspólnie z dziećmi . Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie Fundacji.


Pozdrawiam
Pedagog szkolny - Beata Łazuga


Link do filmu: Zadbaj o dziecięcy mózg
https://www.youtube.com/watch?v=reBzTX6UO5E&feature=youtu.be

 
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com