Drodzy Rodzice. Nie ma dziś nastolatka, który nie korzysta z Internetu. Coraz młodsze dzieci mają do dyspozycji swój tablet lub telefon. Moc urządzeń z ekranami jest tak wielka, że potrafimy zatracić się na długo i ponosimy tego skutki np. negatywny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka oraz na relacje w rodzinie. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę w ramach prowadzonych działań profilaktycznych rozpoczęła kampanię „ Zadbaj o dziecięcy mózg”, której celem jest uwrażliwienie rodziców na potrzebę zachowania równowagi w korzystaniu urządzeń ekranowych. Fundacja zachęca rodziców, aby wspólnie z dziećmi zadbali o stworzenie zestawu zasad korzystania z urządzeń ekranowych w domu. Domowe Zasady Ekranowe to zbiór reguł dotyczących sposobów korzystania z urządzeń ekranowych, mają one dotyczyć wszystkich domowników.

Na potrzeby kampanii powstał film przedstawiający historię dziecięcego mózgu, który niepostrzeżenie wchodzi w fascynującą relację z ekranami, która z czasem okazuje się szkodliwa.

Poniżej znajduje się link do filmu oraz domowe zasady ekranowe zaczerpnięte ze strony Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zachęcam do stworzenia własnych zasad wspólnie z dziećmi . Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie Fundacji.

Pedagog szkolny - Beata Łazuga

Link do filmu: Zadbaj o dziecięcy mózg