“Be the change you...”

Informacje o projekcie
1. Projekt realizowany jest przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Staninie w okresie od 2018-09-01 do 2020-08-31.
2. Projekt skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół w Staninie.
3. Udział w projekcie jest dobrowolny oraz bezpłatny, gdyż jest realizowany ze środków Unii Europejskiej. Wyjazdy są opłacone z grantu otrzymanego przez szkołę (transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie).
4. Uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w ponadnarodowych spotkaniach w Grecji, Rumunii i na Węgrzech, a także w Polsce (po 6 uczniów w każdym spotkaniu).
5. Językiem roboczym projektu jest język angielski.
6. Uczestnicy projektu:
- Zespół Szkół w Staninie, Polska - koordynator
- Békéscsabai SZC Zwack József Kereskedelmiés Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Węgry
- 3o Gymnasio Kilkis, Grecja
- Scoala Gimnaziala „Nikos Kazantzakis” Braila, Rumunia
- Kozmos Yaziliman Anadolu Lisesi, Turcja
7. Cele projektu:
- rozwijanie chęci uczniów do czytania i motywowania ich;
- rozwijanie kreatywność i umiejętności językowych uczniów;
- rozwijanie krytycznego i twórczego myślenia u uczniów oraz ich zdolności osobistych i społecznych;
- rozwijanie zrozumienia własnej kultury w związku z innymi kulturami europejskimi;
- promowanie europejskich wartości i rozwijanie spójności wśród obywateli Europy;
- wymiana metod nauczania i ulepszanie podstaw materiałowych nauczycieli języka; angielskiego.
- produkcja trwałych materiałów dydaktycznych i dzielenie się nimi z nauczycielami języków obcych w naszym i innych krajach.

Do pobrania: