Szkolny Klub Wolontariatu

W dniach 24.05- 27.05 wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Wiktoria Ch., Sebastian G., Dawid K., Łukasz M. i absolwentka naszej szkoły Marta S. wyjechali do Dąbrowicy i wzięli  udział w evencie  Miasteczko  Integracyjne. Jest  to cykliczna impreza organizowana przez Centrum Wolontariatu w Lublinie skierowana do uczniów gimnazjów i liceów. Jej celem jest promowanie idei solidarności, równości i dialogu międzykulturowego.  Młodzież w czasie czterech dni integracji  uczestniczy w warsztatach, wycieczkach i spotkaniach z zaproszonymi gośćmi,  poznaje wartości wskazujące drogę do pokoju na świecie, w tym braterstwo, prawdę, pojednanie, sprawiedliwość i solidarność. Program Miasteczka jest tak zaplanowany, żeby zmotywować uczestników do zastanowienia się nad tym, co jest ważne w życiu i do podjęcia działań w środowisku lokalnym, które będą mogły przyczynić się do krzewienia pokoju na świecie.

Wolontariusze dzieciom

2.11.2017 grupa wolontariuszy ze Szkolnego klubu Wolontariatu wraz z opiekunem p. W. Michalak uatrakcyjniła biwak uczniów klas III SP o bajkowe podchody wieczorową porą w lesie. W czasie podchodów uczniowie mieli za zadanie doprowadzić zagubionego Czerwonego Kapturka  do babci. Trasa wiodła przez las w którym spotkać można było Smerfa, Kota w butach, Calineczkę  Pinokia , Księżniczkę, Kopciuszka, Trzy świnki. Oczywiście wszystkie bajkowe postaci   przygotowały dla dzieci zadania. Poszczególnym grupom przydzieleni zostali wolontariusze, którzy pełnili rolę przewodników i wspomagali grupy w pokonaniu zagadkowej trasy. Po powrocie do szkoły na dzieci czekała babcia z cukierkami oraz wolontariusze z zabawą Kareta. Podchody literackie miały pokazać, że oddawanie się książce to przygoda, która może przydarzać się wszędzie – na trawie, na drzewie, i nawet w czasie terenowej gry zespołowej. Książki, zabawa, czytanie i zdrowa, sportowa rywalizacja to wspaniale spędzony czas przez uczniów i nauczycieli.

Zakręcona akcja 2017

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się w Zakręconą akcję. Jak każda akcja zbierania plastikowych nakrętek, tak i ta  monitorowana był Szkolny Klub Wolontariatu. Wzorem lat poprzednich zbiórka nakrętek przeznaczona była dla konkretnej osoby.  Tym razem nakrętki zbieraliśmy dla Martynki. Razem uzbieraliśmy 207 kg. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI.

Jednocześnie zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły.