Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Nasza szkoła bierze udział w programie #LaboratoriaPrzyszłości. Dzięki przedsięwzięciu udało się zakupić nowoczesny sprzęt. Korzystając z nowych pomocy dydaktyczbych, uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania fizyczne, chemiczne, geograficzne, biologiczne, techniczne oraz pogłębiać wiedzę na temat druku 3D.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Za otrzymane dofinansowanie z programu Laboratoria przyszłości udało się nam zakupić następujące sprzęty:

- Zestaw bezprzewodowy SARAMONIC Blink500 Pro B3 (RXDI + TX)
- MIKROFON RODE VideoMic Pro Rycote
- LAMPA NIKON SB-5000
- REJESTRATOR DŹWIĘKU ZOOM H4NPRO 
- MIKROFON SENNHEISER EW 112P G4-G z mikrofonem dookólny
- GIMBAL RĘCZNY DJI OM 5 (Osmo Mobile 5) 
- YOLOLIV YOLOBOX PORTABLE LIVE STREAM STUDIO
- Drukarka 3D - FlashForge Guider IIS
- Oscyloskop SDS1022 OWON
- Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1 ST-8802
- Aparat fotograficzny Sony ZV-1 do wideoblogów
- Gimbal ręczny DJI Ronin-SC

To tylko częściowo wymieniony sprzęt, który udało się zakupić.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania.

Zespół Szkół w Staninie w ramach programu otrzymał 84 300 zł. Dzięki temu zakupiony został sprzęt, który wykorzystany zostanie podczas zajęć z uczniami. Od września 2022 roku systematycznie na naszej stronie internetowej będziemy zamieszczać relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskane dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/laboratoria

Poniżej link do strony pobierania aplikacji do obsługi drukarki

https://www.flashforge.com/download-center/63

Polecany linki do gotowych projektów 3D

https://www.tinkercad.com/

https://www.thingiverse.com/

https://academy.skriware.com/

Do pobrania:

.zip28.92 MBPierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com