Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

 

29 maja 2019r. uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej w Staninie oraz klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Jonniku pod opieką p. Barbary Gajownik, p. Anny Nowak, p. Joanny Koniecznej i p. Beaty Kuś wzięli udział w pokazach chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.

Poznali właściwości pierwiastków, soli, zobaczyli przebieg i skutki reakcji egzo - i endotermicznych. Niektórzy mieli możliwość samodzielnego zbadania odczynu ph różnych mieszanin. Po posiłku zwiedzali Państwowe Muzeum na Majdanku. Poznali historię obozu, warunki bytowe, rozkład dnia, pracę, kary, oznaczenia więźniów, sposoby ich eksterminacji. Wycieczka okazała się dobrą lekcją chemii i historii.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com