Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Maj jest szczególnie poświęcony osobie św. Jana Pawła II. Jest to miesiąc Jego narodzin, zamachu na życie i cudownego ocalenia przez Matkę Najświętszą, miesiąc beatyfikacji przez papieża Benedykta XVI.W tym roku mija 99 rocznica Jego urodzin i 38 rocznica zamachu na Jego życie.

Dziś nie ma go już wśród nas, ale pamięć o Nim jest wciąż żywa.

24 maja 2019r. uczniowie szkoły podstawowej oraz chór szkolny przygotowali montaż słowno-muzyczny ukazujący osobę  tego wielkiego Polaka. Jana Pawła II wspominano podczas jednej z audycji TV Trwam. W rolę redaktorek i ich gości wcielili się uczniowie kl. V A, V C i VI B. Wspomnienia te były przeplatane tematycznie dobranymi pieśniami w wykonaniu chóru szkolnego. Wsłuchiwaliśmy się w słowa Jana Pawła II z uwagą i skupieniem. Niektórzy nie kryli łez wzruszenia.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com