Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

 

30 maja uczniowie klasy IIa wspólnie z wychowawczynią p. Teresą Wardak oraz rodzicami udali się na wycieczkę do Bałtowa. Niezwykłą przygodę rozpoczęli od Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśli się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mieli okazję spotkać się z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu.. Wrażenie, że są bardzo blisko wywołało u nielicznych strach, jednak większość uczniów była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem. Po emocjach w Oceanarium kolejnym punktem pobytu była Sabatówka, miejsce pobytu czarownic. Jak się okazało bardzo sympatycznych i przyjaznych dzieciom. Wędrując ścieżkami YuraParku widzieli modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. Polska w miniaturze to kolejny punkt wycieczki. Na obszarze miniaturowej Polski umieszczono 48 zamków z czasów ich świetności. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Zwierzyńca Górnego, do którego pojechali amerykańskim żółtym schoolbusem. To było, jak safari! Z okien autobusu mieli okazję przyjrzeć się potężnym, egzotycznym zwierzętom, np.; wielbłądom, lamom, strusiom, bydłu zebu, antylopom. Niektóre zwierzęta wychodziły na drogę, jakby chciały powitać gości. Uwieńczeniem wycieczki były zabawy w Parku Rozrywki, gdzie czekały na dzieci ulubione karuzele, atrakcje wodne, dmuchańce, gokarty czy  trampoliny.

Z wycieczki do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego wszyscy wrócili pełni wrażeń. Z pewnością była to niezapomniana przygoda.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com