Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

 

W słoneczny piątek (31 maja 2019 r.) klasy szóste wyruszyły na rajd rowerowy do Rezerwatu Jata. Trasa prowadziła przez Anonin, Celiny, Wólkę Zastawską i Żdżary. Młodzi uczestnicy pokonali prawie piętnastokilometrową trasę, podczas której, podziwiali piękno leśnej przyrody i wsłuchiwali się w odgłosy lasu. Na miejscu pan leśniczy opowiedział historię rezerwatu oraz oprowadził naszą grupę ścieżką dydaktyczną. W bardzo interesujący sposób przekazał nam informację o przyrodzie, lesie, gatunkach drzew, zwierząt, rezerwacie jodłowym i innych zagadnieniach i ciekawostkach związanych tematycznie ze zwiedzanymi miejscami.

Po tym udaliśmy się w malowniczy zakątek rezerwatu, gdzie przygotowano nam ognisko i mogliśmy odpocząć po trudach wędrówki. Tu zjedliśmy gorące kiełbaski, ale i również wspaniale spędziliśmy ze sobą czas na zabawach, rozmowach, spacerach. W drodze powrotnej całej grupie dopisywały znakomite nastroje. Do domu przyjechaliśmy ok. 15, trochę zmęczeni, ale opaleni wiosennymi promykami słońca. Był to wyjątkowy czas, który będziemy długo wspominać.Aktywny wypoczynek i miła atmosfera pozostawiły na nas niezapomniane wrażenia.W organizację rajdu włączyła się Rada Rodziców naszej szkoły, która ufundowała nam tego dnia wspomniany posiłek. Serdecznie dziękujemy.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com