• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

W GABINECIE WETERYNARYNARYJNYM I W HUCIE SZKŁA

11

W GABINECIE WETERYNARYNARYJNYM I W HUCIE SZKŁA


Zgodnie z planem WSDZ w PSP w Staninie na rok szkolny 2018/2019, dnia 4 czerwca 2019r. odbył się rajd rowerowy do huty szkła w Hucie Dąbrowie oraz do Gabinetu Weterynaryjnego w Fiukówce. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy VIIb. Wraz z uczniami na rajd wybrali się: wychowawca klasy – pani Anna Nowak, pedagog – Beata Łazuga oraz nauczyciel chemii i fizyki – Barbara Gajownik. Celem wizyty w gabinecie weterynarii i hucie było zapoznanie ze specyfiką pracy w hucie szkła na różnych stanowiskach oraz z pracą weterynarza. Doktor weterynarz pokazał uczniom wszystkie pomieszczenia w gabinecie oraz opowiedział, gdzie odbywają się badania, operacje, doraźna pomoc zwierzętom, itp. Doktor zapoznał również uczniów z tym, jakie szkoły i uczelnie należy skończyć i jakie predyspozycje trzeba mieć, aby pracować w zawodzie weterynarza.

Podczas wizyty w hucie szkła uczniowie mieli okazję doświadczyć, jak ciężka jest tam praca - w hałasie i bardzo wysokiej temperaturze oraz ciągłym zagrożeniu poparzeniem lub skaleczeniem. Uczniowie zostali zapoznani z ograniczeniami zdrowotnymi uniemożliwiającymi wykonywanie zawodu hutnika.

Rajd był również okazją do integracji z uczniami klasy VII i VIII z Jonnika. Wszyscy okazali się bardzo sprawni fizycznie, ponieważ bez problemu przejechali prawie 40 km.

Dziękujemy doktorowi Pawłowi oraz pracownikom huty szkła za cenną lekcję z doradztwa zawodowego.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.