• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Tydzień profilaktyki

2

Tydzień profilaktyki

 

W dniach 5.06 – 7.06 oraz 12.06. 2019r. w szkole w klasach VII – VIII oraz III gimnazjum realizowane były zadania w ramach tygodnia profilaktyki. Pierwszego dnia uczniowie wykazywali się swoimi umiejętnościami i wiedzą z zakresu profilaktyki uzależnień oraz zdrowego żywienia rozwiązując przygotowane zagadki w formie escape room. Wszystkie zadania do tej „zabawy” przygotowały uczennice kl. IIIB gimnazjum: Magdalena Kołodziejak, Ewelina Chmiel oraz Karolina Gajowa. Następnego dnia młodzież obejrzała prezentację na temat szkodliwości papierosów i e-papierosów.

Dnia 7 czerwca odbyła się debata oksfordzka, którą przygotowała i poprowadziła P. Małgorzata Matyszek. Młodzież podczas debaty odnosiła się do postawionej tezy: Najlepszą profilaktyką jest dobre, szczęśliwe dzieciństwo. Uczniowie wykazali się dużą dojrzałością, bardzo trafnie wypowiadali się zarówno po stronie tych, którzy zgadzają się z tezą jak i tych, którzy uważają inaczej.

Podsumowaniem działań realizowanych podczas tygodnia profilaktyki, było spotkanie z funkcjonariuszem policji. Dnia 12 czerwca dzielnicowy Andrzej Ostrowski podczas spotkania z uczniami mówił o odpowiedzialności nieletnich oraz o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.