• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Dzień Samorządności 2015

100

Dzień Samorządności 2015

Dzień Samorządności to jedyny dzień w roku, kiedy uczniowie w Zespole Szkół w Staninie przejmują rządy w szkole.

23 marca był dniem wyjątkowym, szczególnie dla klasy IIB, która zdobyła I miejsce w konkurencjach i puchar dla najlepszej klasy gimnazjalnej w roku szkolnym 2014/2015. Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w konkurencjach sportowych, muzycznych, konkursach wiedzy oraz mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując zadania dotyczące  treści zawartych w realizowanym przez uczniów programie Trzymaj Formę.

Koordynator szkolny programu Trzymaj Formę  Barbara Gajownik oceniając zadania, które dotyczyły np. dziennego zapotrzebowania człowieka na wodę, prawidłowych zasad żywienia (ograniczanie spożycia tłuszczów, zalecanych ilości produktów mlecznych)), piramidy żywieniowej, form aktywności fizycznej, czynników pozwalających każdemu człowiekowi „trzymać formę”  stwierdziła, że wynik testu  utwierdził ją w przekonaniu, iż wiedza uczniów naszego gimnazjum dotycząca zdrowego odżywiania oraz różnych form aktywności  sprzyjających utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej jest na bardzo wysokim poziomie.

Wyjątkową atrakcję stanowił konkurs kulinarny wynikający również z realizacji programu Trzymaj Formę. Uczniowie z poszczególnych klas przygotowywali na oczach widowni zdrowe potrawy. Posiłki były przygotowywane w dwóch kategoriach: sałatki warzywne oraz owocowe oraz desery. W tej konkurencji w kategorii deser zwyciężył Maciej Skwarek z klasy III b, który według komisji, w której skład wchodzili miedzy innymi pracownicy SANEPID-u, był bezkonkurencyjny. Przygotował on deser na bazie owoców i jogurtu. W kategorii sałatek zwyciężyła klasa III a, która przygotowała sałatę lodową z innymi warzywami a wszystko połączyła dietetycznym dressingiem.

Na zakończenie dnia, nauczyciele i uczniowie rozegrali mecz piłki siatkowej. W tym roku zwyciężyli uczniowie. Nauczyciele obiecali powalczyć o zwycięstwo w następnym roku.

 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.