• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Warsztaty wielkanocne w muzeum w Łukowie

11

Warsztaty wielkanocne w muzeum w Łukowie

 

    25 marca 2015 roku uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Staninie wraz z opiekunami: J. Chromińską, M. Jastrzębską, H. Sobiech wzięli udział w warsztatach wielkanocnych przeprowadzonych w Muzeum Regionalnym w Łukowie.Najpierw poznaliśmy ludowe wierzenia i zwyczaje związane z jajkiem. 

    Następnie wykonywaliśmy pisanki różnymi technikami: techniką batikową polegającą na rysowaniu po jajku rozpuszczonym woskiem pszczelim i techniką rytowniczą – skrobaniu wzorów nożykiem po ufarbowanym jajku. Własnoręcznie wykonane pisanki będą  wspaniałą dekoracją stroiku wielkanocnego.

   Mieliśmy także możliwość obejrzenia zbiorów z dziedziny kultury i sztuki ludowej: rzeźby, tkactwa i urządzeń tkackich, malarstwa ludowego i narzędzi rolniczych.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.