25 marca 2015 roku uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Staninie wraz z opiekunami: J. Chromińską, M. Jastrzębską, H. Sobiech wzięli udział w warsztatach wielkanocnych przeprowadzonych w Muzeum Regionalnym w Łukowie.Najpierw poznaliśmy ludowe wierzenia i zwyczaje związane z jajkiem.

Następnie wykonywaliśmy pisanki różnymi technikami: techniką batikową polegającą na rysowaniu po jajku rozpuszczonym woskiem pszczelim i techniką rytowniczą – skrobaniu wzorów nożykiem po ufarbowanym jajku. Własnoręcznie wykonane pisanki będą  wspaniałą dekoracją stroiku wielkanocnego.

Mieliśmy także możliwość obejrzenia zbiorów z dziedziny kultury i sztuki ludowej: rzeźby, tkactwa i urządzeń tkackich, malarstwa ludowego i narzędzi rolniczych.