Nasza szkoła przystąpiła do VI edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Wielka Zbiórka Książek”, organizowanej przez Fundację Zaczytani.org. Prowadzona akcja ma na celu zgromadzenie książek, które zostaną przekazane szpitalom, placówkom opiekuńczo-wychowawczym, rodzinom zastępczym, domom pomocy, świetlicom wiejskim i środowiskowym, zakładom karnym, regionalnym centrom krwiodawstwa i innym.

Podczas akcji  zbierane są książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych wydane po 2000 roku, napisane w języku polskim; nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.

Nie  przynosimy: encyklopedii, słowników,  przewodników, atlasów, książek kucharskich, poradników itp.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do biblioteki szkolnej. Gromadzenie książek oraz przekazanie ich Organizatorowi odbywa się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Zbiórka trwa do 11 października.

Koordynator akcji: W. Michalak