• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Rajd rowerowy klas VI.

10

Rajd rowerowy klas VI.

21 wrześni 2020 uczniowie klas VI a i VI b wzięli udział w rajdzie rowerowym do leśniczówki w Krzywdzie oraz do źródełka w miejscowości Szczałb. Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych, kształtowanie umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze, poznanie walorów okolicy, zabytków sakralnych oraz popularyzacja aktywnego spędzania wolnego czasu.

W Sanktuarium Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego z uczniami spotkał się ksiądz proboszcz ks mgr Andrzej Prokopiak, który przybliżył historię tego miejsca i wskazał miejsce, gdzie w odległości 200 m znajduje się źródełko, przez wielu ludzi uważane za cudowne. Przy źródełku p. Agnieszka Paśnikowska odczytała ciekawą legendę związaną ze źródełkiem.

Następnie uczniowie udali się do leśniczówki w Krzywdzie. P.Katarzyna Koślacz przeprowadziła lekcję „outdoor”, podczas której pracując w grupach uczniowie mieli do wykonania różnorodne zadania.  Po pracy przyszedł czas na ognisko. Uczniowie piekli kiełbaski, ziemniaki i ….pianki.

Po posileniu się p. Stanisław Skorupa zorganizował grę terenową. Grupa chłopców pomaszerowała „w las” zostawiając znaki na swoim szlaku dla grupy dziewczynek, która poszła w ślad za nimi. Czas mija szybko, jeżeli jest miło i smacznie. Uczniom klas VI upłynął błyskawicznie. Po uprzątnięciu miejsca pobytu i ugaszeniu ogniska wrócili do domów pełni wrażeń i nadzieją na kolejny rajd.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.