Igrzyska Młodzieży Szkolnej koszykówki dziewcząt

Igrzyska Młodzieży Szkolnej koszykówki dziewcząt

Historyczny sukces koszykarek!

4 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej Nr 7 w Białej Podlaskiej odbyły się rejonowe zawody SZS - Igrzyska Młodzieży Szkolnej koszykówki dziewcząt klas VII – VIII. Do rywalizacji w zawodach przystąpiło 4 drużyny: SP Podedwórze,  SP Woskrzenice, SP Biała Podlaska oraz reprezentująca powiat łukowski drużyna dziewcząt z SP Stanin.

Dziewczęta rozegrały mecz półfinałowy z SP Podedwórze wygrywając 24:20, a następnie w finale nie dały szans swoim rówieśniczkom z SP Woskrzenice pokonując je 25:20.

Drużyna koszykarek ze Stanina została mistrzem rejonu Biała Podlaska i odniosła wspaniały sukces awansując pierwszy raz w historii szkoły na zawody wojewódzkie, które odbędą się 19 marca w Lublinie.

W tej dyscyplinie tak wysoko jeszcze nie byliśmy!

Klasyfikacja zawodów

I m. - SP Stanin

II m. –  SP Woskrzenice

III m. - Biała Podlaska

IV m – SP SP Podedwórze

Skład drużyny:

Klasa 8A: Mateńko Izabela, Kłoda Martyna, Gozdołek Julia, Oziębło Nikola, Skwarek Patrycja, Szewczak Aleksandra.

Klasa 8B: Pawlak Karolina, Szewczak Natalia, Ostrysz Weronika, Dąbrowska Oliwia.

Opiekun: Joanna Smyk

Gratulujemy historycznego wyniku!