XVIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

XVIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

31 stycznia 2020 roku w auli Powiatowego Zespołu Oświatowego w Łukowie, młodzież z  5 szkół podstawowych oraz 5 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu łukowskiego, przystąpiła do etapu rejonowego XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, którą zorganizował Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Łukowie Zbigniew Pasik.

Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Marta Osińska z Zespołu Szkół w Staninie, II miejsce Julia Skwarek ze Szkoły Podstawowej w Burcu oraz III miejsce Zuzanna Murawiec z Zespołu Szkół w Tuchowiczu.

W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajęła Karolina Skórka z I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie, II miejsce Sebastian Patkowski z Zespołu Szkół w Adamowie oraz III miejsce Maciej Lisicki z IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.

Nagrody ufundowane przez Powiat Łukowski wręczył Pan Jerzy Siwiec Sekretarz Powiatu.