• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wizyta na Sycylii w ramach projektu Erasmus+ „Mathematics with games and fun in all Europe”

11

Wizyta na Sycylii w ramach projektu Erasmus+ „Mathematics with games and fun in all Europe”

W dniach 26-30 stycznia 2020 odbyło się kolejne spotkanie partnerskie w ramach projektu Erasmus+ „Mathematics with games and fun in all Europe”. Celem współpracy jest przeprowadzenie działań, dzięki którym uczniowie mogą odkryć, że matematyka jest świetną zabawą.

W mieście Tremestieri na Sycylii spotkały się delegacje uczniów i nauczycieli z Turcji, Rumunii, Litwy, Chorwacji, Włoch i Polski. Szkołę Podstawową ze Stanina na arenie międzynarodowej reprezentowały p. Katarzyna Koślacz, koordynator szkolny, nauczyciel matematyki, p. Iwona Czerniewicz oraz uczniowie klas V Karolina Mateńko, Katarzyna Mateńka, Julia Pycka i Mikołaj Ambroziak.

W trakcie pobytu młodzież szkoliła zarówno swoje umiejętności matematyczne, jak i językowe, ponieważ w ramach działań projektowych uczestnicy komunikowali się w języku angielskim. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, pracując w grupach międzynarodowych rozwiązywali zadania logiczne, a także grali w gry matematyczne.

Podczas tego spotkania nauczyciele zaprezentowali swoje placówki, regiony i kraje za pomocą prezentacji i filmików. Omówili też działania, które zostały przeprowadzone w placówkach w I semestrze bieżącego roku szkolnego oraz plany na kolejny semestr. A w szkole w Staninie było ich dużo.

Po pracy projektowej był czas na zwiedzanie Tremestieri i pobliskiego regionu. Odbyło się też spotkanie w urzędzie gminy z przedstawicielami władz lokalnych, podczas którego uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne działania i spotkanie, które odbędzie się w kwietniu w Chorwacji.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.