• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

9

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Dnia 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W naszej szkole na drzwiach pracowni lekcyjnych zostały przyklejone kartki z sentencjami skłaniającymi do refleksji nad dobrym samopoczuciem i pozytywną samooceną, które przygotowała Pani Beata Sprycha.

Natomiast 18 października odbył się apel, na którym pedagog Beata Łazuga przekazała uczniom klas VI – VIII informacje, jak należy dbać o zdrowie psychiczne, jak radzić sobie ze stresem oraz jak ochronić się przed depresją.

Uczniowie dowiedzieli się, gdzie mogą szukać pomocy oraz otrzymali informację odnośnie całodobowej bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii dla dzieci,  młodzieży i rodziców.  Pod numerem telefonu: 800 080 222 mogą uzyskać profesjonalną pomoc  pedagogów, psychologów oraz prawników.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.