Telefon (25) 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Wakacje
Wyświetl stronę jako PDF

16 listopada 2018r. uczniowie klasy trzeciej zwiedzili Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej. Dzięki wyposażeniu muzeum w nowoczesne urządzenia i efekty specjalne można było poczuć atmosferę i grozę wojny Dzieci oglądały elementy umundurowania i wyposażenia wojska polskiego, np.:  bagnety, szable, lance ułańskie. Oglądały krótki film i z dużym zainteresowaniem słuchały przewodnika. Zwiedziły także izbę regionalną i myśliwską oraz szkółkę rzeźbiarską.Następnie udały się do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września na wspólną modlitwę, której przewodniczyła pani katechetka A. Cieślak. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwała pani J. Chmiel i wychowawczyni J. Blachowicz. 
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com