Telefon (25) 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Wakacje
Wyświetl stronę jako PDF

Dzieci z Przedszkola ze Stanina wybrały się na warsztaty kulinarne do restauracji "Da Grasso" w Łukowie. Zadaniem przedszkolaków było przygotowanie pizzy. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni, dzieci poradziły sobie z tym znakomicie. Na cieście pojawiły się ciekawe kompozycje z sera, szynki, pieczarek, brokułów i kukurydzy. Po udekorowaniu, pizze zostały wsadzone do pieca i upieczone. Zajęcia kulinarne to dla dzieci fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie, połączonej z elementami terapii sensorycznej w prosty i przyjemny sposób możemy wspierać dzieci w poznawaniu zmysłowym i rozumieniu przez nie otaczającego ich świata. Takie aktywności mogą nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw. Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci nabywają nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, a także umiejętności planowania i organizowania swoich działań. Ponadto rozwijają swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznają się z zasadami savoir- vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi. Dziękujemy za zorganizowanie wspaniałych warsztatów w restauracji.
Dzieci, nauczycielki, dyrektor przedszkola.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com