• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Erasmus + Rumunia

7

Erasmus + Rumunia

W dniach 07.10.2018-13.10.2018r. w ramach realizacji projektu Erasmus + Let’s make a difference by combating xenophobia uczniowie: Katarzyna Krzewska, Aleksandra Lendzion, Natalia Król, Natalia Bujak, Wiktoria Michalak, Gabriela Król, Natalia Goławska i nauczyciele: dyr. Janusz Sobiech, Małgorzata Matyszek, Teresa Oskroba, Stanisław Skorupa  z Zespołu Szkół w Staninie wzięli udział wraz z partnerami szwedzkimi i islandzkimi w spotkaniu projektowym zorganizowanym przez szkołę rumuńską. 

Była to już trzecia wizyta związana z realizacja zadań dotyczących walki z rasizmem i ksenofobią. Partnerzy projektu wzięli udział w warsztatach dotyczących włączania edukacji nieformalnej w proces uczenia się i nauczania, warsztatach  rozwijających umiejętności w zakresie stosowania nowoczesnych technologii informacyjno komunikacyjnych oraz mieli okazje poznać kulturę i zwyczaje rumuńskie. 

W realizację projektu, dyskusje dotyczące ksenofobii i rasizmu zostali włączeni studenci i wykładowcy dwóch uniwersytetów rumuńskich: UPIT University of Pitesti oraz The Constantin Brancoveanu University in Pitesti. Praca w międzynarodowym zespole sprzyjała dzieleniu się doświadczeniem i przykładami dobrych praktyk.

Następne spotkanie odbędzie się w Polsce w maju 2019 r.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.