• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY W ZESPOLE SZKÓŁ W STANINIE

74

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY W ZESPOLE SZKÓŁ W STANINIE

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY W ZESPOLE SZKÓŁ W STANINIE

W dniach 24-29 września 2018 cała społeczność szkolna uczestniczyła  w różnorodnych działaniach upamiętniających 100-tną  rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Poniedziałek 24 września
W poniedziałek,  uczniowie  na wybranych lekcjach dyskutowali na tematy związane z patriotyzmem, poszanowaniem kultury oraz  tradycji  własnego narodu. Podczas zajęć padły również pytania dotyczące szacunku dla innych kultur oraz zjawiska dyskryminacji i rasizmu w Polsce. 

Wtorek, 25 września
Drugi dzień tygodnia patriotycznego to muzyka  rozbrzmiewająca przez cały dzień na przerwach. Uczniowie  słuchali piosenek patriotycznych, ale również poruszających temat tolerancji, szacunku, walki z rasizmem.

Środa, 26 września
W środę  uczniowie rozwiązywali zagadki rebusy, krzyżówki związane z tematem niepodległości, tolerancji  na lekcjach:
1.  języka angielskiego – odpowiedzialna Małgorzata Matyszek
2. matematyki- odpowiedzialna Iwona Czerniewicz
3. wychowania do życia w rodzinie, przyrody- odpowiedzialna Anna Nowak
4. religii- odpowiedzialna Joanna Chromińska 

Czwartek, 27 września
W czwartek uczniowie uczyli się od siebie zgłębiając temat patriotyzmu, tolerancji, walki z rasizmem i ksenofobią. Uczennice  klasy  III B gim (Magdalena Kolodziejak, Natalia Bujak, Renata Mućka, Patrycja Czajka, Ewelina Chmiel) przeprowadziły warsztaty na temat tolerancji dla przedszkolaków.Martyna Kłoda, Patrycja Skwarek oraz Julia Gozdołek wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy VIIa przeprowadziły warsztaty dotyczące patriotyzmu i i tolerancji dla 3 grup przedszkolnych. Uczniowie mogli liczyć na wsparcie nauczycieli wychowania przedszkolnego: Agnieszki Poleć, Cecylii Barszcz, Marty Mućki, Iwony Połeć , Marzeny Kosmowskiej, Anny Witek, Agaty Mikus, Moniki Sawczuk, Grażyny Skwarek,  Aliny KwaśnejUczniowie na zajęciach świetlicowych pod opieką pani Joanny Chromińskiej wykonali prace plastyczne: flagi, godło Polski

Piątek, 28 września
W hołdzie dla tych , którzy walczyli o wolną i niepodległą Polska uczniowie Zespołu Szkół w Staninie wraz z nauczycielami przeszli w uroczystym marszu ze szkoły do Centrum Społeczno-Kulturalnego w Staninie i złożyli pod tablicą pamięci  wiązankę kwiatów. W tym dniu odbyły się również przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego: Jarosława Michalaka, Joanny Smyk, Bożeny Skwarek biegi niepodległościowe, w których brały udział reprezentacje poszczególnych klas. 


Koordynator działań: Małgorzata Matyszek

Dekoracje o tematyce patriotycznej:
pani Anna Goławska
pani Wiesława Orzełowska
oraz uczniowie Zespołu Szkół w Staninie

 

 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.