• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

V gminny konkurs matematyczny

41

 V gminny konkurs matematyczny

6 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół w Staninie odbył się V gminny konkurs matematyczny dla gimnazjalistów. Organizatorkami przedsięwzięcia były panie: p. Iwona Czerniewicz, p. Izabela Gromada i p. Bernarda Jalowska. W konkursie wzięły udział po dwie trzyosobowe drużyny ze Stanina i Tuchowicza oraz po jednej z Jeleńca, Zagoździa i Gołąbek. Drużyny zmagały się z pięcioma zadaniami otwartymi i czterema tzw. zadaniami „krótkiej odpowiedzi”.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali wyników, które na bieżąco były prezentowane przez komisję. Ostateczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce zdobyli uczniowie ze szkoły w Gołąbkach: Karolina Szczygielska, Jakub Kazanecki, Kacper Łapka

II miejsce zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zagoździu: Konrad Kępka, Kacper Ławecki, Paweł Piotrowicz

III miejsce uczniowie ze Stanina: Krystian Gajo, Bartosz Kazimierski i Rafał Szczygielski

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz pasji w pogłębianiu swojej wiedzy matematycznej! Nagrody oraz poczęstunek ufundowane zostały przez Wójta Gminy Stanin. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy, a nauczyciele - podziękowania. Konkurs przebiegał w przyjaznej, ciepłej i życzliwej atmosferze. Uśmiechnięci, zadowoleni i pełni nowych doświadczeń uczniowie wraz z opiekunami wrócili do swoich szkół.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.