4 czerwca, tradycją lat ubiegłych, uczniowie klas trzecich wybrali się na XIV GIMNAZJADĘ do Radoryża Smolanego. W tym roku do rywalizacji stanęło 5 gimnazjów - z Radoryża Kościelnego, Huty Dąbrowy, Stanina, Wojcieszkowa i Zagoździa. Młodzież mogła sprawdzić się na wielu polach - w konkurencjach wiedzowych (dyktando, Jako to melodia?, Jeden z niewielu), artystycznych (konkurs piosenki żołnierskiej, Stand up - zabij mnie śmiechem, You can dance) i sportowych (żonglerka piłką, policyjny-sprawnościowy tor przeszkód, konkurs strzelecki, przeciąganie liny i wiele innych). O tym, że warto rywalizować i wygrywać było warto przekonali się wszyscy, którzy wrócili z dyplomami i nagrodami.

Oto sukcesy uczniów klas trzecich:
I miejsce w konkursie Kalambury - Julia W., Sebastian Ch., Dawid K.
I miejsce w konkurencji Bilard - Łukasz L.
I miejsce w turnieju STRZELECKIM - Sebastian Ch.
I miejsce i uzyskanie tytułu MISTRZA ORTOGRAFII - Krystian G.
I miejsce w Skoku w dal - Magdalena Sz., Adam K.
II miejsce w konkursie Stand up-zabij mnie śmiechem - Jakub B., Sebastian Ch., Łukasz L., Łukasz M. Arkadiusz O.
II miejsce w konkurencji Jaka to melodia? - Bartosz K.
II miejsce w konkursie z języka angielskiego - Sebastian G.
III miejsce w konkursie pisania na komputerze - Łukasz M.
III miejsce w konkursie ortograficznym Dyktando 2018 - Julia W.
III miejsce w konkurencji Sprawnościowy tor przeszkód - Magdalena Sz., Krystian O.
III miejsce w konkurencji Przeciąganie liny - Magdalena Sz., Weronika Cz., Weronika K., Bartosz K., Amadeusz M., Michał G., Mateusz W., Adam K.
III miejsce w konkursie DYKTANDO Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO - Krystian G.

Wszystkim uczestnikom tej zabawy serdecznie gratulujemy!