• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Międzypokoleniowe spotkania z książką

4

Międzypokoleniowe spotkania z książką

 

,,Międzypokoleniowe spotkania z książką” pod takim hasłem w bibliotece szkolnej w okresie luty - kwiecień odbył się cykl spotkań czytelniczych, w którym udział wzięli uczniowie klas II a, III a i III b wraz ze swoimi wychowawcami. Na spotkaniach zaproszeni goście- dziadkowie uczniów czytali wybrane fragmenty książek, opowiadali o swoich pasjach czytelniczych. Uczniowie słuchali między innymi Dzieci z Bullerbyn ,  Janka Muzykanta, Baśni Mądrej Sowy. Kolejnym etapem były konkursy recytatorski i plastyczny. Podsumowania działania odbyło się 28 maja. Laureaci organizowanych konkursów otrzymali nagrody. Zaproszeni goście wysłuchali recytacji laureatów konkursu, obejrzeli wystawę prac plastycznych oraz wysłuchali  opowiadania ,,Płaczliwa Kotka” przeczytanego przez uczniów. Miło niespodzianką dla wszystkich okazał się występ grupy uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu z inscenizacją Rady Czarodzieja Śmiecha. 

Spotkania miały na celu promocję czytelnictwa. 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.