• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Lekcja Karate Kyokushin Mawashi z Łukowa

15
1

Lekcja Karate Kyokushin Mawashi z Łukowa

 

28 maja odwiedzili  naszą szkołę instruktorzy z Łukowskiego Klubu Karate Kyokushin „MAWASHI”. Na początku spotkania trenerzy wyjaśnili uczniom, co to jest karate  kyokushin, skąd pochodzi ta sztuka walki i kim jest sensei. Zaskoczeniem dla dzieci było to, że na  treningu mówi się w języku japońskim, a  każde spotkanie  zaczyna się od specjalnego ustawienia i powitania. Uczniowie poznali kilka słów po japońsku oraz główną zasadę, że karate służy tylko do obrony. Po krótkim  wstępie, trenerzy zaprezentowali uczniom podstawowe ruchy. Następnie dzieci ćwiczyły mięśnie rąk i brzucha oraz nauczyły się uderzenia i bloku.

 

 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.