• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

9

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia; Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

 Święto Tabliczki  Mnożenia  to dzień, który miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. 

Pierwszym etapem było przygotowanie do akcji, czyli rejestracja na stronie www.wmtday.org, opracowanie programu akcji VII WMTDay 2017 oraz przygotowanie gazetki tematycznej o metodach szybkiego liczenia. Pojawiły się plakaty opisujące metody liczenia na palcach jak również sposobem japońskim, babilońskim, itd. Na lekcjach matematyki uczniowie poznali interesujące i nietypowe sposoby radzenia sobie z działaniami mnożenia.

Egzamin z tabliczki mnożenia przeprowadzony był przez 10 Egzaminatorów MT (uczniów klas IV-VI i gimnazjum), którzy w dniu 29 września 2017 roku sprawdzali umiejętności uczniów naszej szkoły. Mieli oni szansę wypełnienia wynikami losowo wybranego zestawu (w ciągu jednej minuty rozwiązywali pięć przykładów). Do egzaminu przystąpiło ok. 250 uczniów. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało ok. 40. 

Wiele emocji wywołały egzaminy przeprowadzane przez Patrole Egzaminacyjne. Uczniowie-egzaminatorzy wyszli na ulice, do sklepów, banku, urzędów, przychodni, by przepytywać przypadkowych przechodniów. Zdecydowana większość osób wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. 

Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom i dorosłym, którzy zdobyli tytuł MT EXPERT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.