• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Spotkanie projektowe w Szwecji - Erasmus+

17

Spotkanie projektowe w Szwecji - Erasmus+

W dniach 01.10.2017 – 07.10.2017. 7 uczniów: Bartosz Walo, Kamil Lewandowski, Paulina Kaczor, Jakub Skwarek, Łukasz Lendzion, Weronika Kałuska, Sebastian Gajo i 4 nauczycieli: dyr. Janusz Sobiech, Małgorzata Matyszek, Marzena Kabat, Iwona Czerniewicz z Zespołu Szkół w Staninie wzięło udział w spotkaniu projektowym realizowanym przy wsparciu Unii Europejskiej Erasmus+. 

Głównym celem projektu  jest zwiększenie szacunku między ludźmi na świecie poprzez zwalczanie ksenofobii i rasizmu.  W projekt, koordynowany  przez szkołę szwedzką, zaangażowane są również szkoły z Rumunii i Islandii.  

 Nauczyciele podczas szkoleń doskonalili swoje umiejętności w zakresie stosowania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych wspierających metodę uczenia się uczniów od siebie oraz obserwowali prace nauczycieli szwedzkich i ich uczniów na lekcjach z zastosowaniem tej metody.

Uczniowie, pracując w grupach międzynarodowych, wykonywali zadania związane z tematyką projektu. Praca w grupach sprzyjała zarówno rozwijaniu umiejętność komunikowania w języku angielskim, jak i nawiązywaniu nowych znajomości. Uczniowie wymieniali miedzy sobą informacje dotyczące ich szkół, krajów, zwyczajów. 


W trakcie wizyty nauczyciele i uczniowie obejrzeli wystawę w muzeum w Goteborgu poświęconą spotykaniu się różnych kultur oraz odwiedzili centrum Universeum,  gdzie nauka spotyka się z naturą. Wizyta w Szwecji to początek naszego projektu, który będzie realizowany przez 2 lata. Następna wizyta odbędzie się w maju w Islandii.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.