• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

17 Gminny Przegląd Teatrzyków Ekologicznych

3

17 Gminny Przegląd Teatrzyków Ekologicznych

Dnia 19 maja w Zespole Szkół w Zagoździu odbył się już po raz 17 Gminny Przegląd Teatrzyków Ekologicznych. Cel spotkania to: rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania szeroko pojętą problematyką ochrony środowiska.

W tym roku na przegląd zgłosiły się reprezentacje z :

  • Szkoła Podstawowa z Zagoździa pod opieką p. Agnieszki Lewandowskiej
  • Szkoły Podstawowej ze Stanina pod opieką p. Anny Nowak
  • Szkoły Podstawowej z  Wnętrznego pod opieka p. Edyty Malinowskiej i p. Natalii Fronc
  • Zespołu Oświatowego z Jedlanki pod opieka p. Anny Bogusz i p. Agnieszki Rosa-Walo
  • Chór szkolny z ZS w Zagoździu pod opieka p. Anny Oskroba – Suśniak

Duży wysiłek, zapał  włożony w przygotowywanie się do występów, pomysłowość i  poziom prezentacji przygotowanych przedstawień  świadczą o dużej wrażliwości ekologicznej uczniów, odpowiedzialności za stan środowiska w którym żyją, potrzebie życia w zgodzie z przyrodą każdego dnia. Dzieci mogą być pełnowartościowymi partnerami dorosłych w walce o ochronę środowiska. Są one bowiem bacznymi obserwatorami tego wszystkiego, co się wokół nich dzieje. Należy dać im tylko szansę, a wyrośnie z nich pokolenie, które umiejętnie będzie korzystało z darów Ziemi i rozwijającej się cywilizacji.

Nagrody za uczestnictwo w przeglądzie dla zespołów teatralnych zostały opłacone za bon uzyskany od firmy recyklingowej, specjalizującej się w zbiórce i przetwarzaniu elektrośmieci, które w okresie marzec-kwiecień były zbierane na terenie szkoły. Około 500 kg elektrośmieci – tyle zebraliśmy. I jak się okazuje pół tony to wcale nie tak wiele – za to pól tony mniej odpadów niebezpiecznych dla środowiska – to naprawdę bardzo wiele!

Joanna Osiak- koordynator przeglądu

Opis zaczerpnięty ze strony: http://www.zagozdzie.boo.pl

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.