• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

BUDOWLE HISTORYCZNE NASZEGO REGIONU

11

BUDOWLE HISTORYCZNE NASZEGO REGIONU

 

W dniu 31.03.2017 roku w Zespole Szkół w Zagoździu odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu historyczno-technicznego pt.„BUDOWLE HISTORYCZNE NASZEGO REGIONU”. Uczestnicy wykonali makietę budowli.Pomysłodawcami i organizatorami konkursu były Pani Barbara Kachniarz i Pani Mariola Zientara, które zorganizowały go przy współpracy z Wójtem Gminy Stanin Krzysztofem Kazaną i Panią Dyrektor Jadwigą Grudzień. Wójt Gminy Stanin objął konkurs patronatem i ufundował cenne nagrody, m.in. tablet firmy Lenovo, powerbanki, słuchawki bezprzewodowe. 

Na konkurs wpłynęło 22 prace, które były tworzone indywidualnie lub w grupach dwuosobowych przez uczniów  gimnazjum z gminy Stanin . Kreatywność uczniów zaskoczyła wszystkich. Włożyli oni dużo pracy i wysiłku w przygotowanie makiet, dbając o każdy szczegół i estetykę swoich prac.

Jury w składzie Pan Wójt Krzysztof Kazana (przewodniczący komisji), Pani Dyrektor Jadwiga Grudzień ( Zagoździe), Pani Marlena Luty (Jedlanka), Pani Monika Siemionek (Jeleniec), oraz  Pan Stanisław Skorupa (Stanin) podjęło trudną decyzję i wytypowało zwycięzców. 

  • I miejsce zajął  Mateusz Sokołowski z  Gimnazjum w Jeleńcu  za makietę dworu w Jeleńcu
  • II miejsce zajęli Rafał Bielecki i Kamil Lewandowski z Gimnazjum w Staninie za makietę drewnianego kościółka ze Stanina (od 2009 roku Pratulin)
  • III miejsce uzyskały Izabela Porębska i Julia Porębska z Gimnazjum w Jeleńcu za makietę dworku w Sarnowie

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia: pendrive 16 GB, gadżety związane z Gminą Stanin oraz dyplomy za udział w konkursie. Z naszej szkoły w konkursie wzięły jeszcze prace Makieta Dworu w Staninie praca wykonana przez Julię Lendzion. Makieta drewnianego kościoła w Staninie wykonana przez Bartosza Walo. Makieta drewnianego kościoła w Staninie wykonana przez Katarzynę Krzewską i Anetę Chmiel.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.