• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wycieczka do Warszawy IA i IB

7

Wycieczka do Warszawy IA i IB

    

     Dnia 28 marca 2017r.uczniowie kl.Ia i Ib PG w Staninie wraz z opiekunami p. M. Kabat, p. W. Michalak i p. I. Czerniewicz byli na wycieczce w Warszawie. Dzień był pełen wrażeń ,ponieważ młodzież miała zaplanowane wiele atrakcji. Najpierw rozpoczęliśmy wizytę w Wytworni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy ul. Chełmskiej 21,gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach charakteryzacji oraz w ścieżce edukacyjnej pt. Śladami bohaterów filmu „Karbala”.

     Uczniowie dowiedzieli się ,jak powstaje plan filmowy, poznali pracę „ludzi filmu” i mogli podziwiać rekwizyty wykorzystywane przy realizacji filmu.  Kolejnym punktem programu była wizyta w sejmie. Tu poznali historię polskiego parlamentaryzmu oraz widzieli salę posiedzeń, hol główny. Niestety ,nie udało się spotkać żadnego znanego polityka. Wiele emocji sprawił też kolejny punkt, czyli wizyta w TVP przy ul. J.P. Woronicza.

 

    Młodzież zwiedzała studia nagrań popularnych programów telewizyjnych(„ Dzień dobry, Polsko”, ”Pytanie na śniadanie”, ”Ziarno”).Ostatnim punktem wycieczki był park trampolin-Hangar 646 przy ul. Domaniewskiej. Uczniowie mogli „dać upust emocjom” i wyszaleć się na różnego rodzaju trampolinach. Oczywiście po takim wysiłku wszyscy zgłodnieli ,więc wizyta w McDonalds była nieodzowna. To był wspaniały dzień, więc zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy wieczorem do domu.   


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.