• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016/2017

5

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016/2017

  Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online. Tegoroczne obchody DBI odbywały się pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie”.  

     W ramach obchodów w miesiącu lutym na terenie naszej szkoły w klasach I – VI i w klasach I – III gimnazjum na zajęciach komputerowych i lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia poświęcona tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie scenariuszy i materiałów (filmów, spotów, plików muzycznych) udostępnionych na stronie internetowej www.dzieckowsieci.pl, www.saferinternet.pl oraz materiałów przygotowanych przez koordynatorów akcji.

Odbył się apel, na którym została przedstawiona prezentacja multimedialna o wadach i zaletach korzystania z Internetu oraz jak bezpiecznie korzystać z Internetu. zostały wyświetlone filmiki pt.: „Małe zdjęcie duży problem” , „Cyberprzemoc”. Na koniec chętni uczniowie zmierzyli się w quizie sprawdzającym ich wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się w sieci.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.