• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

„Powiedz mi, jak mnie kochasz…”

19

„Powiedz mi, jak mnie kochasz…”

 

W tym roku na walentynki dobrej zabawy dostarczyła nam młodzież klas drugich gimnazjum. Uczniowie przygotowali apel okolicznościowy pod kierunkiem pań: Barbary Gajownik i Izabeli Gromady. W pierwszej części mieliśmy okazję obejrzeć mini-spektakl teatralny pt. „Romeo i Julia” (w rolach głównych: Julia Walo i Jakub Bujak, w pozostałych rolach: Mateusz Wieczorek, Kacper Łukasik, Krystian Gajo, Sebastian Gajo, Paweł Mucha, Magda Szewczak, Hubert Walo) w wersji współczesnej. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili, jak mogłaby wyglądać historia pary zakochanych w XXI wieku.

Uśmiech zagościł na twarzach widzów, kiedy przenieśliśmy się do czasów, gdy Romeo i Julia byli już małżeństwem… (wyk. Sebastian Chmiel i Łukasz Michalak).

 

W długiej części uczniowie zaprezentowali fragmenty prozy o tematyce miłosnej pochodzące z różnych dzieł literackich oraz wysłuchaliśmy fragmenty piosenek sprzed lat (wyk. Wiktoria Chmiel, Jakub Komorek, Rafał Szczygielski, Łukasz Lendzion). Grupa naszych dziewczyn  (wyk. Wiktoria Chmiel. Julia Kamińska, Klaudia Osińska, Magdalena Pawlak) wprowadziła każdego z nas w romantyczny nastrój, wykonując piosenkę „W  kinie, w Lublinie”.

 

Druga scenka kabaretowa z życia „starego, dobrego małżeństwa” (wyk. Michał Goławski i Mateusz Zdun) oraz piosenka pt.: „Miłość rośnie wokół nas” w wykonaniu Klaudii Osińskiej zakończyły walentynkową część artystyczną.

 

Oprawę muzyczną przygotował i czuwał nad jej prawidłową obsługą Dawid Konieczny. W roli prowadzących świetnie sprawdzili się Weronika Kałuska i Bartosz Kazimierski.

 

Słowa Pana Dyrektora „…o nietuzinkowym występie” wspaniale odzwierciedliły przedstawienie drugoklasistów, zaś brawa zgromadzonych uczniów i nauczycieli były dla „małych aktorów” najlepszym podziękowaniem.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.