• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wideokonferencja ze szkołą w Szwecji

4

Wideokonferencja ze szkołą w Szwecji

Uczniowie klasy Va uczestniczyli w wideokonferencji z rówieśnikami z zaprzyjaźnionej szkoły w Gothenburgu w Szwecji. Młodzież szybko nawiązała wzajemny kontakt, a rozmowa przebiegała w j. angielskim. Podczas spotkania, które trwało 30 minut, uczniowie wypowiadali się o sobie i swoich zainteresowaniach. Sprawdzali też wiedzę na temat Polski i Szwecji.Okazało się, ze Szwedzi wiedzą, jakie miasto jest stolicą Polski i gdzie znajduje się Stanin.

Uczniowie ze Stanina postawili przed swoimi rówieśnikami ze Szwecji trudne zadanie -  poprosili o powtórzenie wyrażeń „Stół z powyłamywanymi nogami” i „Grzegorz Brzęczyszczykiewicz”. Z ust Szwedów zabrzmiało to zabawnie. Na koniec nastolatkowi z obu krajów zaśpiewali wspólnie piosenkę w języku angielskim szwedzkiego kompozytora Avicci’ego „Waiting for love”.

Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze. Uczniowie stanęli na wysokości zadania prowadząc konwersacje w j. angielskim oraz bez trudności wykorzystali swoje umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii. Przekonali się również kolejny raz o potrzebie nauki języków obcych. Było to dla nich niezapomniane i owocne doświadczenie.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.