Ferie zimowe to odpoczynek od szkoły i przygoda z zimą, śniegiem i mrozem. Drugiego dnia ferii 17 stycznia chętni uczniowie Zespołu Szkół w Staninie aktywnie spędzali czas na lodowisku w Siedlcach. Część uczniów doskonaliła jazdę na łyżwach, inni natomiast dopiero się jej uczyli. Zarówno jedni , jak i drudzy zaliczyli niejeden upadek. Śmiechu było co niemiara bo humory wszystkim dopisywały.

Zmęczeni i trochę zmarznięci udaliśmy się do Nowego Kina Siedlce na projekcję filmu „Sing”. Jest to opowieść o tym, że śpiewać nie każdy może, ale każdy powinien spróbować. Należy pokonywać bariery, przede wszystkim te wewnętrzne i stawiać czoła przeciwnościom losu. Podczas projekcji wysłuchaliśmy światowych przebojów , które nuciliśmy w drodze powrotnej do Stanina. Opiekunami wycieczki byli: W. Michalak, J. Michalak, A. Nowak, J. Chromińska, I. Połeć.