• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Pasowanie na czytelnika 2016/2017

4

Pasowanie na czytelnika 2016/2017

13 stycznia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej na czytelników biblioteki szkolnej. Na wstępie uroczystości uczniowie wraz z wychowawcą p. J. Blachowicz obejrzeli krótką inscenizację pt. ,,O co proszą książki”, w wykonaniu uczniów klasy Ib gimnazjum, wysłuchali fragmentu książki Pilot i ja, który przeczytała p. I. Połeć. 

Mali czytelnicy wykazali się też znajomością tytułów znanych im bajek, odpowiadając na pytania przygotowane przez starsze koleżanki. Należy przyznać, iż posiadają już sporą wiedzę. Świetnie poradzili sobie także ze znajomością alfabetu.

Wreszcie przyszedł czas na akt pasowania, którego dokonała p. W. Michalak. Dzieci zobowiązały się do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej, systematycznego czytania i należytej troski o stan każdej książki. Wszystkie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy oraz Albumy czytelnika.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.