10 listopada 2016 r. odbył się Marsz Niepodległości. Wzięli w nim udział uczniowie, dyrektor J. Michalak i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Staninie. Marszowi przewodniczyli uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami: p. A. Witek, p. T. Wardak i p. B. Mróz. Ze śpiewem na ustach wyruszyli sprzed budynku szkoły. Wszyscy zatrzymali się przed budynkiem Urzędu Gminy w Staninie.

Tam przywitał wszystkich bardzo serdecznie pan wójt Gminy Stanin – Krzysztof Kazana i pracownicy Urzędu Gminy. Po krótkiej przemowie pana wójta wszyscy włączyli się do śpiewu pieśni patriotycznych pod kierunkiem p. J. Skwarek. Na koniec uczniowie poczęstowali się cukierkami od pana wójta. W drodze powrotnej marszowi przewodniczył pan wójt. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem przy tablicy poświęconej pamięci Tajnej Organizacji Nauczycielskiej.