• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Turniej tenisa stołowego

5

Turniej tenisa stołowego

 

Po latach …

Po wielu mniej udanych sezonach w rozgrywkach tenisa stołowego, reprezentanci Szkoły Podstawowej w Staninie wrócili na szczyty. W Igrzyskach Gminnych, rozgrywanych w Zagoździu, bardzo udanie zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły, złożona z sześciu zawodników. Dawid Buczek (VA) i Magdalena Osińska (VIA) zostali mistrzami gminy w swoich kategoriach, Bartosz Skwarek wywalczył miejsce trzecie. Cała trójka, co najważniejsze, wywalczyła awans na zawody rangi powiatowej.


Igrzyska Powiatowe rozgrywane były 9 listopada w Wojcieszkowie. Nasi faworyci nie zawiedli. Z powodzeniem wychodzili z kolejnych pojedynków, by po kilku godzinach walczyć o najwyższe laury. Dawid Buczek w finale spotkał się z doświadczonym już i utytułowanym zawodnikiem z Krzywdy (K. Czerniec). Zwyciężył 2:0 i został Mistrzem Powiatu Łukowskiego w sezonie 2016/2017.


O wiele cięższą przeprawę miała Magdalena Osińska, która musiała stoczyć kilka pojedynków po trzy sety. Ostatecznie Magda zajęła III miejsce zwyciężając w walce o medal reprezentantkę Dębowicy. Nasz trzeci młody reprezentant Bartosz Skwarek, po dwóch wygranych pojedynkach dwa kolejne przegrał i zakończył rywalizację na miejscu VIII.


Całej trójce serdecznie gratulujemy a za Dawida i Magdę trzymamy kciuki, gdyż 17 listopada wystąpią na zawodach rejonowych w Woli Osowińskiej, gdzie będą reprezentować powiat łukowski i oczywiści naszą szkołę. POWODZENIA

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.