• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

3

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

 

     4 listopada 2016r. w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas IV-VI i I-III gimnazjum.Zajęcia poprowadził przedstawiciel PCK w Lublinie. Celem warsztatów było oswojenie młodzieży z ideą pomagania oraz nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności na temat tego jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym z różnymi urazami.

Uczniowie mieli możliwość nie tylko porozmawiania z ratownikiem medycznym, ale także wykonywania ćwiczeń z użyciem fantoma,  przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-odechowej. Prelegent zwrócił uwagę uczniom na to jak ważna w dzisiejszych czasach jest szybka i prawidłowa interwencja w ratowaniu życia drugiego człowieka.

 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.