• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem

1

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem

 

   6 października w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną, gościliśmy pana Zbigniewa Masternaka – prozaika, autora scenariuszy oraz piłkarza. Nasz gość niezwykle ciekawie opowiadał o swojej twórczości literackiej a także o pasji jaką jest dla niego piłka nożna. Autor opowiadań „Niech żyje wolność”, „Chmurołap”, „Scyzoryk” składających sie na cykl „Księstwo” sfilmowany w 2010 r. przez Andrzeja Barańskiego.

Film wyświetlany był w czasie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2011 r. oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlovych Varach. W spotkaniu udział wzięli uczniowie gimnazjalni. Młodzież miała okazję porozmawiać z pisarzem oraz dowiedzieć się co to jest i jak stworzyć scenariusz filmowy. Żywa dyskusja zarówno o literaturze jak i o sporcie świadczyła o tym, że spotkanie było bardzo udane.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.