• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wizytacja Kanoniczna Biskupa Kazimierza Gurdy

17

Wizytacja Kanoniczna Biskupa Kazimierza Gurdy

 

    Z okazji Kanonicznej Wizytacji Duszpasterskiej w Parafii p.w. Trójcy Świętej w Staninie w poniedziałek 26 września 2016 r. gościł w naszej szkole Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda. Pan Wicedyrektor Jarosław Michalak serdecznie przywitał przybyłych gości, a uczniowie wręczyli im kwiaty. Ksiądz Biskup wysłuchał krótkiego programu artystycznego, przygotowanego przez zespół wokalno – instrumentalny pod kierunkiem Pani Jolanty Skwarek i Joanny Chromińskiej.  

Zwracając się do zebranych ze Słowem Bożym ks. Biskup odniósł się do dwóch najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka, jakimi są miłość i rodzina. Podkreślił jak istotne jest, aby każdy z nas nie tylko był kochany, ale również sam potrafił kochać innych. Odnosząc się do rodziny powiedział, że jest to podstawowa komórka życia społecznego i bardzo ważne jest, aby każdy człowiek mógł zaznać ciepła domu rodzinnego i tego też życzył wszystkim obecnym na spotkaniu. Wyraził również radość z zamiłowania uczniów naszej szkoły do śpiewu i chęci do rozwijania talentów. Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej.

   Po spotkaniu z młodzieżą, ks. Biskup odbył krótkie spotkanie z dyrekcją i nauczycielami naszej szkoły. Podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wychowanie i uczenie młodego pokolenia wiary, tradycji oraz miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka. Biskup, dziękując za możliwość spotkania się w naszej szkole, podziękował pracownikom za trud i poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia.

  Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu naszej szkoły. Pozwoliło dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie młodego człowieka szkoła, są też wartości chrześcijańskie i patriotyczne.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.