• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Pokazy z Fizyki na UMCS

17

Pokazy z Fizyki na UMCS

 

    W dniu 26 września 2016r. uczniowie klas drugich gimnazjum uczestniczyli w pokazach eksperymentów fizycznych na słynnej lubelskiej uczelni UMCS. Program pokazów zawierał doświadczenia z czterech działów fizyki: „Elektromagnetyzm”, „Ciecze”, „Fizyka ludzkiego ciała” i „Rezonanse”. Uczniowie mieli możliwość czynnego uczestniczenia w wielu eksperymentach, dzięki czemu więcej się nauczyli. Udział w pokazach umożliwi nauczycielowi przedmiotu pełną realizację podstawy programowej, zaś uczniom naszego gimnazjum dała wiele pozytywnych wrażeń. Czas oczekiwania na pokazy został poświęcony na długi spacer po starym mieście. Młodzież miała okazję obejrzeć zamek oraz wiele pięknych zabytkowych kamienic Lublina.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.