• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Akademia Integracji w Zespole Szkół w Staninie

6

Akademia Integracji w Zespole Szkół w Staninie

 

   W ramach projektu "Wygraj życie dzięki marzeniom" finansowanego przez PEFRON, dnia 31.05.2016r. w Zespole Szkół w Staninie gościliśmy członków Fundacji Akademii Integracji - reprezentantów kadry narodowej, wielokrotnych medalistów paraolimpijskich, Mistrzów Świata i Europy w szermierce.
    

Podczas prezentacji dzieci i młodzież poznała na czym polega szermierka na wózkach oraz miała okazję samodzielnie zawalczyć na wózkach wczuwając się w rolę osób niepełnosprawnych. Członkowie Akademii  Integracji przekazali uczniom informacje oparte na problemach i zagadnieniach związanych z życiem, aktywnością i rolą społeczną osób niepełnosprawnych, ze szczególnym naciskiem na pracę, edukację i sport.


     Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak eliminować niebezpieczne sytuacje ze swojego życia i jak im zapobiegać. Uczniowie poznali osoby niepełnosprawne jako osoby ambitne i samodzielne, dążące do spełnienia swych marzeń, osiągające wybitne sukcesy dzięki ciężkiej pracy.Dla wszystkich uczestników była to lekcja tolerancji, integracji, nauki o drugim człowieku.                   

Organizator spotkania : Joanna Smyk

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.