• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Dzień dziecka w przedszkolu

10

Dzień dziecka w przedszkolu

 

    Dzień Dziecka to powszechne znane i obchodzone w wielu krajach święto. Żeby ten dzień był nie zapomniany, wystarczą dobre chęci, zapał i kilka pomysłów. Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności. Poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich, bo je kochamy, lubimy, bo są dla nas ważne, bo chcemy im sprawić przyjemność , bo lubimy spędzać z nimi czas.

Z okazji tego dnia dla dzieci organizuje, się różne zabawy. Jedni organizują zawody sportowe, a inni zabawy rodzinne. Niektórzy wybierają się na wycieczki lub na różnego rodzaju place zabaw. Dzieci z klasy OA wraz z wychowawcą (A. Połeć) z wielką satysfakcją pragniemy podzielić się wrażeniami z Dnia Dziecka, który odbył się dn.01.06.2016r. Zadbaliśmy o to, aby ten dzień różnił się od zwykłego dnia. Na dzieci czekała wielka niespodzianka i mnóstwo atrakcji. Spędzaliśmy ten dzień na wesołej zabawie integrując się ze sobą w trakcie wspólnego malowania farbami na fizelinie. Dzieci przeniosły się w ,,Krainę Zabawy".

Otóż tematem pracy były wszystkie znane dzieciom rzeczy, które kojarzą się z zabawą i to, czym lubią się bawić (np.klocki,puzzle,lalka,latawiec,balonik itp).Nie mogliśmy się już doczekać, więc udaliśmy się przed budynek szkolny na świeże powietrze .Na chodniku rozłożyliśmy ogromną folię, a na niej białą fizelinę .Panie wręczyły nam pędzle malarskie i mogliśmy zabrać się do pracy. Malowanie sprawiło nam wielką radość .Nigdy wcześniej nie malowaliśmy takimi dużymi pędzlami i na tak dużej powierzchni. Nasza praca była doskonała. Podziwialiśmy to nasze wspólne dzieło. Znalazły się tam zabawki malowane przez dzieci (latawce,helikopter, traktor,lalka baletnica,miś,klocki itp).Chcieliśmy pokazać naszą pracę i powiesiliśmy ją na ogrodzie przy szkole. Musimy przyznać, że wzbudziło zainteresowanie wśród społeczności. Natomiast w klasie czekały nas wspólne zabawy i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień naprawdę różnił się od zwykłego dnia. Był wspaniały!


Dziękujemy rodzicom, którzy, okazali swoją pomoc przy organizacji Dnia Dziecka

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.