• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Żywa lekcja historii

1

Żywa lekcja historii

 

Dnia 14 października 2015 roku w szkole gościła grupa "Polanie". Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej wzięli udział w "żywej lekcji historii". Aktorzy zaprezentowali nam życie ludzi z początków istnienia Polski. Pan Arkadiusz ciekawie przedstawił ubiory, cechy charakteru i sposoby zdobywanie żywności naszych przodków. Interesująco opowiadał o naszych władcach. Zaprezentował także dużo broni i narzędzi tortur (kilku uczniów stoczyło walkę na miecze, siedzeniu w dybach). Dowiedzieliśmy się dużo o zwyczajach Słowian oraz ich bóstwach. Otrzymaliśmy wiele "niepodręcznikowych wiadomości o naszych przodkach i historii naszego kroju.

Sebastian Chmiel I A


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.