Integracja uczniów ze Stanina i Tuchowicza - wycieczka

Integracja uczniów ze Stanina i Tuchowicza - wycieczka

Pomysł na wspólną wycieczkę do Lublina był bardzo trafiony. Zarówno uczniowie ze Stanina, jak i z Tuchowicza wrócili z niej bardzo zadowoleni. Opiekunowie: Elżbieta Wardak, Wanda Michalak, Barbara Gajownik i Mariusz Ciołek również nie mieli powodów do narzekania. Program wycieczki był bardzo interesujący, zaś zachowanie podopiecznych było bez zarzutu.

Pierwszym punktem programu wycieczki był długi spacer po ogrodzie botanicznym. Uczniowie chętnie słuchali przewodników, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiadali o różnorodnych roślinach rosnących w tym ogrodzie.

Uczniom podobały się najbardziej rośliny egzotyczne, biblijne, róże i kaktusy. Najwięcej radości jednak sprawiło im próbowanie smaku różnych owoców w sekcji roślin jadalnych.Długi spacer na świeżym powietrzu spowodował, że uczestnicy wycieczki chętnie obejrzeli pokazy eksperymentów fizycznych na UMCS. Pokazy trwały ponad dwie godziny, ale były tak ciekawe, że nikt nie zdążył poczuć się znudzony. Uczniowie stwierdzili, że najbardziej zainteresowały ich doświadczenia pod ogólnymi tytułami: „Prąd elektryczny” oraz „Światło i oko”. Zdaniem opiekunów bardzo ciekawa była również „Fizyka latania” i „Promieniotwórczość”.