• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Pokazy chemiczne w Lublinie

8

Pokazy chemiczne w Lublinie

 

    Uczniowie klas pierwszych gimnazjum przekonali się, że chemia jest bardzo ciekawa, gdy obejrzeli pokazy doświadczeń na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Wprawdzie wielu z nich już od początku roku szkolnego deklarowało zainteresowanie tym przedmiotem, ale wcześniej nie mieli okazji obejrzeć takich spektakularnych doświadczeń chemicznych.

Udział w wycieczce do Lublina, w dn. 5 października 2015r zdecydowanie rozbudził ich ciekawość i zainteresowanie przemianami chemicznymi, zwłaszcza, że mieli oni okazję uczestniczyć w pokazach w sposób bardzo aktywny.Pomagali bowiem wykładowcom z wyższej uczelni w przeprowadzaniu kilku doświadczeń. Osoby prowadzące starały się pokazać, że chemia jest kolorowa, palna, zapachowa i wybuchowa – jednym słowem interesująca.

 
     Pokazy doświadczeń chemicznych nie były jednak jedynym punktem programu wycieczki. Emocji ciąg dalszy, zarówno uczniom, jak i opiekunom dostarczył film „Klub włóczykijów”. Film oparty na motywach powieści Edmunda Niziurskiego, mistrza literatury młodzieżowej był też dobrym sposobem na relaks i miłe spędzenie czasu.


    Opiekunowie młodzieży, czyli panie: Barbara Gajownik, Izabela Gromada, Beata Łazuga i Iwona Połeć były nie mniej zadowolone z udanej wycieczki niż ich podopieczni.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.