• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Mistrzostwa woj. Lubelskiego w Biegach Przełajowych

8

Mistrzostwa woj. Lubelskiego w Biegach Przełajowych

 

    Niezwykle udanie dla reprezentantów Zespołu Szkół w Staninie przebiegły Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych. Skromna, dziewięcioosobowa reprezentacja przywiozła z tych zawodów aż dwa medale a siedmioro startujących zdobyło punkty w prestiżowym współzawodnictwie Szkolnego Związku Sportowego.


     Najbardziej emocjonowały nas biegi chłopców rocznik 2005 (klasa IV) i dziewcząt rocznik 2004 (klasa V). W biegu chłopców (800m) startowało ponad 100 zawodników, w tym trzech reprezentantów SP Stanin (Dawid Buczek, Adam Bukowski i Krystian Walo). Sportowy charakter i ogromną waleczność pokazała cała trójka. Klasą dla siebie był jednak Krystian Walo, który prowadził przez znaczną część dystansu, by ostatecznie zająć drugie miejsce i zostać wicemistrzem województwa lubelskiego. Nie mniej emocjonujący był bieg dziewcząt klas V (800m). Swoją rolę do odegrania miała tu Magdalena Osińska, która broniła tytułu wicemistrzyni województwa z roku poprzedniego. Magda nie zawiodła. Po wspaniałej walce na finiszu zdobyła trzecie miejsce wśród ponad 100 zawodniczek. Po raz drugi z rzędu stanęła na podium mistrzostw województwa lubelskiego, czego nikt wcześniej w naszej szkole nie dokonał. Doskonale spisała się także Natalia Goławska, która uplasowała się w pierwszej 25 biegnących zawodniczek.
   

    W kolejnych biegach nie udało się naszym reprezentantom zdobyć medali ale wszyscy zasługują na wyróżnienie, gdyż walczyli jak równy z równym z zawodnikami z Lublina, Zamościa i innych dużych ośrodków sportowych województwa lubelskiego.


Zespół Szkół w Staninie reprezentowali:
Izabela Mateńko, Martyna Kłoda (600 m)
Dawid Buczek, Adam Bukowski i Krystian Walo (800 m)
Natalia Goławska, Magdalena Osińska (800 m)
Rafał Szczygielski (1500 m)
Paweł Osiński (2000 m)

Zawody odbyły się 7 października (środa) w Adamowie.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.