E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Niezwykle udanie dla reprezentantów Zespołu Szkół w Staninie przebiegły Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych. Skromna, dziewięcioosobowa reprezentacja przywiozła z tych zawodów aż dwa medale a siedmioro startujących zdobyło punkty w prestiżowym współzawodnictwie Szkolnego Związku Sportowego.

Najbardziej emocjonowały nas biegi chłopców rocznik 2005 (klasa IV) i dziewcząt rocznik 2004 (klasa V). W biegu chłopców (800m) startowało ponad 100 zawodników, w tym trzech reprezentantów SP Stanin (Dawid Buczek, Adam Bukowski i Krystian Walo). Sportowy charakter i ogromną waleczność pokazała cała trójka. Klasą dla siebie był jednak Krystian Walo, który prowadził przez znaczną część dystansu, by ostatecznie zająć drugie miejsce i zostać wicemistrzem województwa lubelskiego. Nie mniej emocjonujący był bieg dziewcząt klas V (800m). Swoją rolę do odegrania miała tu Magdalena Osińska, która broniła tytułu wicemistrzyni województwa z roku poprzedniego. Magda nie zawiodła. Po wspaniałej walce na finiszu zdobyła trzecie miejsce wśród ponad 100 zawodniczek. Po raz drugi z rzędu stanęła na podium mistrzostw województwa lubelskiego, czego nikt wcześniej w naszej szkole nie dokonał. Doskonale spisała się także Natalia Goławska, która uplasowała się w pierwszej 25 biegnących zawodniczek.

W kolejnych biegach nie udało się naszym reprezentantom zdobyć medali ale wszyscy zasługują na wyróżnienie, gdyż walczyli jak równy z równym z zawodnikami z Lublina, Zamościa i innych dużych ośrodków sportowych województwa lubelskiego.