• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wolontariusze Omnes Gentes w ZS w Staninie

29

Wolontariusze Omnes Gentes w ZS w Staninie

    Dnia 4.12.2014 r. w ramach współpracy z Centrum Wolontariatu w Lublinie młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z międzynarodową grupą wolontariuszy Omnes Gentes. Misją grupy jest zwiększenie otwartości Polaków na odmienność, jaką niesie bogactwo języków, tradycji i kultur. Poruszono temat Afryki, jej różnorodności pod względem politycznym, gospodarczym, religijnym i przyrodniczym.

   Wolontariuszka opowiedziała nam, jak wygląda życie na Czarnym Lądzie. Mogliśmy usłyszeć starodawną muzykę irańską graną na instrumencie-tor, którą zaprezentował nam Irańczyk Behnam Rahbarifard. Poznaliśmy także kulturę Turcji, jej tradycyjne potrawy, tańce, budowle. Mieliśmy okazję nauczyć się pozdrowień w języku tureckim, francuskim i perskim.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.